התקשרו אלינו יונתן 052-441-7732 | אביטל 052-5955276

חוגים לאילוף כלבים

» אפשרויות פאנל ניהול מורחבות » רספונסיביות מלאה למובייל » עיצוב יחודי לחנות חדשה » עדכונים שוטפים & תמיכה מלאה

תוסף העורך הויזואלי

» פונקציות ויכולות Drag & Drop » תבניות עיצוב מוכנות מראש » קל לשימוש » רספונסיביות מלאה למובייל

פסיכותרפיה וכלבים

שילוב העבודה בפסיכותרפיה גופנית עם פעילות כלבים הינה עבודה אשר משלימה ומפתחת את המרכיבים הרגשיים שעולים בעבודה עם הכלבים ומהווה ערך מוסף לתהליך הרגשי כולו שנוצר הן במפגש שלנו עם הכלבים והן במפגש שלנו אחד עם השני כבני אדם.

העבודה עם הכלבים והרגשות "המושלכים" בעבודה זו הרבה פעמים מהווים קטליזאטור לתהליכים רגשיים ועל כן הרבה פעמים העבודה מתרחשת בזמן יחסית מהר.

מטרת התוכנית המשלבת עבודה עם כלבים ופסיכותרפיה גופנית היא להביא להתפתחות וצמיחה אישית, חיזוק יכולות אישיות, מתן כלים לוויסות רגשות וכן חיזוק הדימוי העצמי.

אנחנו מאמינים

עבודה על רגשות דרך עובדה עם כלבים
אנחנו יודעים ומאמינים שכאשר הרגשות שלנו לא באים ליידי ביטוי מתחילות להופיע "תופעות לוואי" שונות לא רצויות כמו התנהגות שלילית, כאבים ללא הסבר, ירידה כללית בתפקוד (בית הספר, תחום חברתי). העבודה עם הכלבים מאפשרת לבוא במגע עם אותם רגשות בדרך שהיא אינה שיפוטית, דרך המאפשרת פתיחות ושחרור של אותן חסימות
הכלבים כמראה לעולם הפנימי
שפת הגוף שלנו, המנח הפיזי והאנרגיה אותה אנו מפיצים לעולם משפיעה על ההתנהלות שלנו בחיי היום יום. הכלב הוא מראה חזקה של כל אלה ומשקף לנו בזמן אמת את אשר אנו משדרים. היכולת והמודעות שלנו לשלוט על כל אלה מעצימה ומביאה לרווחה גדולה.
עבודה בקבוצות קטנות
עבודה בקבוצות קטנות מאפשרת סביבה בטוחה ואינטימית לעבודה עם ילדים ובני נוער.
-032

רציונל טיפולי

כלבים מעצם קיומם מהווים מתווכים ייחודיים – אמצעי חי ומגיב המקבל את בני האדם כפי שהם וללא שיפוטיות. הכלבים משמשים אמצעי ליצירת קשר ברבדים שונים תוך שיפור תקשורתי, התנהגותי, רגשי, מוטורי ועוד. מעבר לחוויה הרגשית במפגש עם הכלבים, היכולת לשלוט בכלב תורמת להעלאת הביטחון העצמי, מהווה מוטיבציה לעשייה, מאפשר קבלת גבולות והצבתם, פיתוח סובלנות, אמפתיה ועוד.

בעבודה טיפולית ניתן להגיע לתוצאות מפליאות ולהצלחות רבות באמצעות פעילות המאפשרת קבלה ונתינת אהבה. הטיפול באמצעות הכלבים מספק חיזוקים חיוביים וחוויות הצלחה בהם מתקיימת השלכה התורמת לשיפור הרווחה הנפשית והפיזית של האדם.

 

המפגש בין האנשים והכלבים הוא בהקשר טיפולי. אופי המפגש משתנה בהתאם לצורכי האוכלוסייה עמה עובדים כאשר הטיפולים ניתנים באופן פרטני ו/או קבוצתי.

אופן העבודה

אופן העבודה מתחלק לשניים:

חלק ראשון: עבודה עם הכלבים, לימוד עקרונות האילוף ועבודה בספורט אג'יליטי.

חלק שני: מוקדש לעבודה בפסיכותרפיה גופנית, עיבוד החוויות דרך הכלים של הפסיכותרפיה הגופנית כמו דמיון מודרך, תנועה, נשימה, ציור וכן דרך תרגילים חווייתיים, כאשר הדגש הינו החוויה הגופנית שמתלווה לחוויה הרגשית וחקירה שלה.

טיפולים פרטניים

החיבור והקשר שלנו לרגשות הוא הכוח המניע שלנו בעבודה עם אנשים וכלבים והיכולת לבוא במגע עם כל אלה היא זו שתביא לרווחה נפשית וליכולות שלנו לצמוח ולהתפתח כאנשים צעירים ובוגרים כאחד

במי מטפלים?

המפגש בין האנשים והכלבים הוא בהקשר טיפולי. אופי המפגש משתנה בהתאם לצורכי האוכלוסייה עמה עובדים כאשר הטיפולים ניתנים באופן פרטני ו/או קבוצתי.

מה נלמד?

מוסן מנת. להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורך. הועניב היושבב שערש שמחויט - שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף.

מוסן מנת. להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורך. הועניב היושבב שערש שמחויט - שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיי.

בהמשך נאמן ונלמד אג'יליטי שהוא למעשה ספורט אתגרי של כלבים: הכלבים ילמדו לקפוץ דרך חישוק, מקפצות, הליכה בסלאלום, מנהרה ופקודות נוספות.

האג'ליטי הינו ספורט מהנה המתבצע תוך שיתוף פעולה בין הכלב לבעליו.

הכישורים האישיים עליהם נעבוד הם:

הקניית בטחון עצמי, הבנה ורגישות
העצמה וחוויית הצלחה
התמודדות עם פחדים
יכולות מנהיגות
פתיחות לילדים סגורים ומופנמים
זמן תגובה ויכולות מוטוריות
הנאה ושמחת חיים
יצירת קשר
לקיחת אחריות
פיתוח יכולות קשב וריכוז (ADD,ADHD)
סבלנות

שליטה עצמית

בני הנוער מתייצבים מול אתגר של שמירה על שליטה עצמית בזמן שהם מלמדים את הכלבים. על הנערים ללמוד לשלוט ברגשות שליליים כמו כעס, תסכול ומתח ולהמירם ברגשות חיוביים על מנת להשיג את המטרה.

שיפור הביטחון והדימוי העצמי

תחושת הסיפוק של הנער לאחר שאילף את הכלב והגיע איתו לרמת אילוף גבוהה והיכולת להראות לסביבה את הצלחתו ולקבל על כך מחמאות, מספקים לנער תחושה של אמון ביכולותיו להגיע להצלחה בכלל.

פיתוח מיומנויות למידה

כלבים ואנשים צעירים לומדים במקרים רבים באופן דומה - על ידי ניסיון ותהייה, אסוציאציות וחיזוקים חיוביים ושליליים המכוונים אל המטרה. הנערים לומדים כיצד מלמדים וכן לומדים ללמד בעצמם.

הצלחה ללא שימוש בכוח פיזי

לימוד העבודה הינו עם דגש על חיזוקים חיוביים,העבודה עם הכלב הינה בצורה נעימה ועדינה וללא שימוש באלימות.כך לומדים הנערים כי ניתן להשיג תוצאות בדרך אסרטיבית ולא אגרסיבית.

חוויות הצלחה

ההצלחה בלימוד הכלב מעודדת את הנערים להמשיך ולהצליח גם עם פקודות נוספות. בנוסף הנערים לומדים שההתמדה משתלמת, גם אם בטווח המיידי יתכנו כישלונות, התמדה תביא לבסוף להצלחה.

קבלה והענקת חום ואהבה

הכלב אינו דורש מהנער דבר, למעט קבלת חום ואהבה. הכלב מעניק לנער אהבה ללא תנאי ותשומת לב בהתאם ליחס שהוא מקבל מהנער. נוצר מצב בו הכלב הוא "ראי" להתנהגות הנער.

שאלות נפוצות

מהו טיפול באמצעות כלבים?
טיפול באמצעות כלבים הינו  כלי אשר בעזרתו ניתן להגיע לליבו של המטופל, בין אם מדובר בעבודה קבוצתית או בעבודה פרטנית. העבודה עם הכלבים מחזקת את הדימוי העצמי והביטחון, ומלמדת להתמודד עם קשיים ופחדים, מקנה יכולת לבנות קשרים חיוביים ליצירת רשת ביטחון רגשית, ומלמדת תהליכי קבלה ונתינה. הכלב משמש כמראה לרגשות שלנו ובכך עוזר לנו להבין את אשר מתחולל בתוכנו כאשר אנו מצויים בסערת רגשות או בלבול. בעזרת הליווי של המטפל יתקיים ויסות חושי ורגשי בחייו של המטופל.
האם אילוף משנה את אופיו של הכלב?
האילוף אינו משנה את אופיו של הכלב אלא מביא לתקשורת יותר נכונה בין הכלב לבעליו. כאשר הכלב מחונך וקשוב לבעליו ההתנהלות בחיי היומיום פשוטה וקלה.
כיצד גידול כלב יתרום לתא המשפחתי?
כיום מחקרים רבים מדברים על התרומה החיובית שיש לגידול כלב בבית החל מבריאות פיזית – פחות מחלות בעיקר אצל ילדים, וכלה בהתפתחות רגשית. נוכחות של כלב בבית מהווה גורם מרגיע המשרה אוירת בטחון על יושביו. ילדים הגדלים עם כלב לומדים לפתח אמפתיה מגיל צעיר, יש להם  מישהו לדאוג לו מלבד עצמם וכך הם גם לומדים אחריות מהי.
האם מומלץ לקחת כלב גזעי או מעורב?
אנחנו באגמון dogs  יודעים ומאמינים כי ישנם מספיק כלבים בעולם שזקוקים לבית חם ובמיוחד כלבים מעורבים. הכלביות במדינת ישראל מלאות עד אפס מקום בכלבים מדהימים שמגיע להם שיאהבו אותם. אז לפני שאתם הולכים לקנות כלב באלפי שקלים זכרו את כל אלו שמחכים להצלה. באגמון dogs  הכלבים כולם הם מעורבים שננטשו או הוצלו מעמותת והם הדוגמא הנפלאה לכלבים ידידותיים ובריאים שיוקירו תודה כל חייהם.

מה מספרים עלינו...

ממליצה בחום על החוגים והקייטנות של יונתן ואביטל. יונתן בעל ידע רב בתחום ויחד עם אביטל עושים עבודה מקסימה עם הילדים והכלבים. מומלץ בחום למי שאוהב כלבים וגם למי שאוהב מרחוק…. גוני חצור
מעולה חובה על כל ילד לחוות חיות וכלבים במיוחד שרית פורמן
מומלץ בחום !! אביטל ויוני (ממש כמו הכלבים) שופעים באהבה ללא תנאי!!! כמובן במקצועיות וידע בנושאי: תקשורת מיטיבה, חינוך, כלבים, ואנושיות עלו והצליחו!! נטע חצור

אנחנו נשמח להיות חלק מהתהליך והחוויה שלכם

בואו נדבר בטל ונכיר יונתן 052-441-7732 | אביטל 052-5955276
או כתבו לנו אימייל AGMONDOGS@GMAIL.COM

טיפול באמצאות כלבים

נוכחותם של כלבים בחיינו היא בעלת השפעה מרפאה מעצם טבעם. הכלב מטבעו מעניק אהבה ללא תנאי, הוא אינו שופט אותנו ומוכן להיות שם בשבילנו בנאמנות המדהימה שלו.

קרא עוד

אילוף כלבים

באגמון dogs אנו יודעים לתת מענה למגוון קשיים אשר עולים בדרך, החל מגור חדש בבית והקניית הרגלים, גמילה מצרכים, בעיות התנהגות שונות, תוקפנות, חרדה ופחדים.

קרא עוד

חוגים

מטרת החוג היא בראש ובראשנה הנאה וחוויה של כיף ושמחה עם ההולכים על ארבע אולם העבודה עם הכלבים מאפשרת לנו להביא ליידי ביטויי חלקים רבים באישיות שלנו ו

קרא עוד

קייטנות

הקייטנות מאפשרות חוויה של כיף, הנאה, משחק ולמידה חדשה. בקייטנה כל ילד יעבוד עם כלב אישי מתחילתה ועד סופה. נלמד לאלף את הכלבים ונתאמן בספורט האג'יליטי

קרא עוד

פעילויות בבתי ספר

בתי ספר רבים מכירים כיום בחשיבותם של קיום פעילויות השמות דגש על פיתוח כישורים חברתיים ועל היכולת להביע את קשת הרגשות.

קרא עוד

לרישום לקיטנות

לרישום לחוגים

אגמון-דוג
logo3

אילוף וטיפול באמצעות כלבים למידה בדרך של חוויה והנאה. אנו מאמינים כי היכולת שלנו להתפתח טמונה בקשרים משמעותיים והיא זו שבונה את מערכות היחסים לאורך השנים. אנו רואים בכלב כשותף אידאלי להתפתחות זו, מקור לשמחה, תחושת ערך ואחריות.

דברו איתנו

אגמון Dogs חוויות מאלפות עם כלבים

רננים גבעת ברנר | משרד (פקס) - 08-9443275
יונתן 052-4417732 | אביטל 052-5955276
AGMONDOGS@GMAIL.COM